VZTPRO - Specialisté na vytápění a klimatizaci

Po-Pa: 09:00 - 18:00

Pohotovostní služba

Získejte záruku

Spotřebitelské záruky

Volejte ještě dnes

Na Rokytce 1029/30, Praha 8

FAQ

Často kladené dotazy

Pokud máte otázky. Máme odpovědi!

HVAC je zkratka pro vytápění, ventilaci a klimatizaci. HVAC se nejčastěji používá k zobrazení celého systému vytápění a chlazení sestávajícího z práce v potrubí, vzduchových filtrů, ovládání zvlhčování a registrů.

Nejdůležitější součástí aspektu údržby HVAC je udržování neomezeného proudění vzduchu. Prach, špína a nečistoty jsou nejhoršími nepřáteli systému HVAC. Ať už se jedná o vnitřní nebo venkovní jednotku, musíte udržovat všechny filtry čisté a výměníky tepla a výměníky bez omezení.

Doporučujeme, abyste svůj topný a chladicí systém zkontrolovali a opravili dvakrát ročně; nejlépe jarní a podzimní naladění. Doporučujeme také pravidelně měnit filtr podle toho, jaký typ filtru máte. To samo o sobě může eliminovat mnoho nejběžnějších problémů, které je třeba opravit, a může výrazně snížit pravděpodobnost vážného zhroucení.

Vyhledejte štítek na vnějším povrchu zařízení pro datum výroby. Pokud je zařízení mladší než pět let, může mít záruku, ale také nemusí vycházet z modelu. Záruční podmínky se mění podle výrobce a instalační společnosti. Odborníci společnosti AirPro na vytápění a klimatizaci mohou ověřit stav záruky vašeho topného a chladicího systému prostřednictvím formuláře Získat záruku.

Pravidelná výměna filtru pomáhá vašemu topnému a chladicímu systému pracovat na špičkových úrovních a zlepšuje kvalitu vnitřního vzduchu. Je důležité pravidelně měnit filtry, abyste zajistili správné proudění vzduchu a aby váš domov nebyl prach, alergeny a choroboplodné zárodky. V závislosti na typu použitého filtru budete možná potřebovat týdenní nebo měsíční výměnu filtrů. Váš servisní technik nebo technik instalace AirPro doporučí ideální filtry a plány výměny pro vaše jednotky.

Ano. Hlasité topné a chladicí zařízení přispívá ke znečištění zvuku. Ačkoli s nižší hladinou zvuku nesouvisí žádné finanční úspory, může mít zvuková izolace chladicího systému značný vliv na pohodlí a potěšení z vašeho domova. Hladina zvuku klimatizačního zařízení nebo tepelného čerpadla závisí na různých faktorech, jako je věk a značka jednotky a to, zda je kompresor izolován nebo ne, může přispívat k množství hluku, který vydává.

Dělá podivné zvuky? Je to dostatečné chlazení nebo vytápění všech oblastí vašeho domu? Trvalo déle, než se ochladilo nebo zahřálo? Rostly vaše účty za služby bez zjevného důvodu? Kterékoli z nich jsou příznaky, že můžete mít problém, který vyžaduje servis. Ve většině případů platí, že čím déle zpozdíte, tím horší budou všechny související problémy. Nezapomeňte proto kontaktovat Horizon Services a zkontrolovat váš systém, kdykoli si všimnete něčeho neobvyklého.

Větší není vždy lepší; jeho výkon a účinnost, které se počítají. Před zakoupením náhradního systému byste se měli vždy ujistit, že váš systém má správnou velikost, která odpovídá vašim potřebám a rozpočtu. Váš AirPro Expert důkladně posoudí požadavky na váš domov a pohodlí, aby určil správnou velikost a učinil vhodná doporučení.

Několik rychlých tipů:

Filtry často čistěte a vyměňujte.
Když je ventilátor v poloze „zapnuto“, váš systém se bude rovnoměrně ohřívat a ochlazovat. Dmychadlo zajišťuje stálý pohyb vzduchu v celém domě a umožňuje lepší filtraci.
Nainstalujte na okna, která jsou vystavena extrémnímu slunečnímu záření, clony, závěsy, rolety nebo obrazovky, aby teplota v místnosti byla mírná.

Možná jste se pokusili zakrýt vnitřní pachy nastříkáním osvěžovačů vzduchu nebo zapálením svíček. Tato taktika bohužel maskuje pouze pachy, nezbavuje se jich. Tyto prostředky mohou ve skutečnosti negativně ovlivnit kvalitu vnitřního ovzduší od chemikálií, které způsobují alergické reakce nebo podráždění očí pro majitele domů.

Bakterie, roztoči, zvířecí srst, sliny koček a plísně mohou být také kořeny problému vašeho domova se zápachem. Jednou z metod čištění vzduchu je integrace germicidních (UV) světel do vašeho domova, která pomáhá ničit pachy a bránit růstu biologických kontaminantů a sterilizuje povrchy v systému HVAC. Také čistí vzduch a brání růstu kontaminantů. UV světla jsou instalována pro práci s domácím komfortním systémem.

Někdy špatné větrání přispívá k nepříjemnému zápachu. Kondenzace vlhkosti na oknech stěn a stagnující vzduch jsou známkami špatného větrání. Kvalifikovaný technik servisních odborníků může zkontrolovat váš domácí komfortní systém a určit, zda se jedná o problém, který by měl být vyřešen. Technik vás také může informovat, jak vyřešit schopnost ventilačního systému správně cirkulovat a ventilovat vnitřní vzduch.

Každý člověk a každý domov s sebou nese jinou potřebu pohodlí. Prahová hodnota dráždivosti a spouštěče, které ovlivňují zdraví a pohodlí lidí, se spojují a určují správná řešení. Vysoké prahové úrovně mohou vyžadovat jednoduchá řešení, jako je lepší vzduchový filtr. Nízké prahové úrovně mohou vyžadovat systém čištění vzduchu pro snížení spouštěcích a dráždivých látek. S kartou Home Health Report vám odborníci na služby mohou pomoci rozhodnout, které produkty pro zlepšení vnitřního ovzduší jsou pro vás to pravé.

Podle studií vytvořených Agenturou pro ochranu životního prostředí USA může být expozice látkám znečišťujícím ovzduší v interiéru stokrát vyšší než ve venkovním prostředí. Časté utírání prachu a vysávání může pomoci snížit množství prachu a roztočů ve vaší domácnosti. Nelze však vyloučit všechny vzdušné částice. Filtrační zařízení mohou pomoci eliminovat částice, které jsou příliš malé na to, aby byly zachyceny vakuem. Některá filtrační zařízení zahrnují jednotky UV záření, vzduchové filtry, ventilátory s rekuperací energie (ERV), ventilátory s rekuperací tepla (HRV) a elektronické čističe vzduchu. Zpráva o domácím zdraví od odborníků na služby poskytne informace o tom, která zařízení pro zlepšení vnitřního vzduchu jsou pro vás ta pravá. Chcete-li obdržet kartu s hlášením o domácím zdraví a osobní konzultaci o kvalitě ovzduší, odborníci AirPro na čísle 123-456-789.

Nastavení teploty závisí na ročním období a vašich osobních preferencích. V létě je průměrná teplota nastavena na 75 ° – 80 °. V zimě je normou 68 ° -72 °. Pamatujte, že když opouštíte dům; zkuste se vyhnout drastickým změnám teploty. Nenastavujte teplotu zpět o více než 5 °; to způsobí, že vaše jednotka bude pracovat tvrději, aby dosáhla požadovaného nastavení teploty.